Historie kapely

4. srpna 2008 v 10:51 |  Tarot

Jak vlastně vznikla tahle skupina?

Tarot založili na začátku 80. let bratři Hietalové. Původně se jmenovali Purgatory, název se však brzy změnil. Skupinu tvořili: Marco, bratr Zachary, Mako H. a Pecu Cinnari.
Song Wings of Darkness spatřil denní světlo v roce 1986, a ještě v samý rok vyšlo první celé album Spell of Iron. O rok později se světu ukázala píseň Rose on the grave, 1988 vyšlo druhé album Follow me into Madness. Po dvou albech si Tarot dali přestávku, ve které stávajícího kytaristu Maka H. nahradil klávesista Janne Tolsa.
3. Album bylo dokončeno v roce 1993 (To live forever). tarot si získali velkou publicituv Japonsku a jejich první živé album To live again vyšlo jen v Japonsku. Naštěstí byly některé z písní obsažených na tomto albu vydány během dalšího roku na limitované edici bonusového CD - Stigmata. Zase menší přestávka, přišel rok 1998 a s ním známé album For Glory of Nothing, a v Japonsku album Shinning Black.
A znovu nastalo mlčení - naštěstí ne úplné, semtam jste mohli vidět nějaké to vystoupení či koncert. Ale když Tarot nic nedělali, Marco ano. Hrál se skupinami Conquest a Sinergy a koncertoval s chlapy z Conquest jako cover metalovou skupinou Metal Gods. v roce 2002 se přidal k Nightwish a spousta pozornosti se upnula směrem k "zanikajícím" Tarot. Janne Tolsa hrál na klávesy pro " Virtuocity's Secret Vision a Marco nazpíval pár písní.
Během let 2003 - 2006 se stala spousta dobrých i špatných věcí. marco jezdil na turné s Nightwish a Janne nahrával album s Eternal Tears of Sorrow. Nastal čas aby se Tarot znovu sebrali, rok 2003 přinesl album Suffer our Pleasures. Začátkem jara 2006 vydalo nahrávací studio kolekci s šesti prvními alby, bonusovými materiály, živými a speciálními verzemi písní a nějákými covery. V květnu jmenovali pomocného zpěváka Tommiho "Tuple" Salmely čestným členem kapely. Léto plné festivalů prožili velice zaneprázdněně, ale i v tomhle náročném čase skládali a nahrávali nové materiály. Nové album se jmenuje Crows fly back - nejtemnější a nejsklíčenější album tarot napsané dosud. Kdo si poslechne například song Before the skies come down, musí uznat, že album je doopravdy skvělé, úžasné a dosud nejlepší!!!
*Nakonec bych ještě poprosila, všechny materiály o Tarot, které tady najdete jsem sama přeložila z jedné anglické stránky, dalo to celkem dost práci a proto bych u případných kopií ráda viděla zdroj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 (-Pelos&Nightwish-) tvé SB které se ti bude vždy věnovat :-) (-Pelos&Nightwish-) tvé SB které se ti bude vždy věnovat :-) | E-mail | Web | 4. srpna 2008 v 16:27 | Reagovat

nevadi ti ze jsem si je skopiroval?? napsal jsem zdroj. dal jsem si to na blog protoze v ty kapele je Marco Hietala.

2 Anna SB Anna SB | Web | 23. srpna 2008 v 12:25 | Reagovat

Přeložila jsi to báječně. Konečně jsem našla něco o Tarot v češtině:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama